Güzellik

Cildi Güzelleştiren Ev Yapımı Maske Önerileri

Cildi Güzelleştiren Ev Yapımı Maske Önerileri! Evdeki malzemelerle cilt bakım maskesi hazırlamak mümkün. Böylece ekstra masrafların da önüne geçmiş olursunuz.

Cildi Güzelleştiren Ev Yapımı Maske Önerileri! Cildinizin türüne göre çeşitli malzemelerden faydalanarak yüzünüzün daha güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildi güzelleştiren ev yapımı maske önerileri bu yazımızda sizler için listelendi. Cilt tipiniz her ne olursa olsun her iki maske önerisini de uygulayabilirsiniz.

Portakallı Cilt Maskesi Tarifi

Cildi güzelleştiren ev yapımı maske önerileri arasında ilk sırada portakallı maske var. C vitamini açısından yoğun olan portakal, cilt bakımının vazgeçilmez malzemelerinden biri oluyor. Cilt bakımında doğal bileşenler kullanmak istiyorsanız; sizin için portakallı cilt maskesi tarifi paylaştık. Bu maskeyi rutin olarak uygulayarak, cildinizin çok daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir, cildinizi derinlemesine besleyebilirsiniz.

Portakallı Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Uygulanır

Bu cilt maskesini uygulamak için bir adet portakala ve bir yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız var. İlk olarak portakalı katı meyve sıkacağında sıkın. Suyunu bir kaba alın. Portakal suyuna bir yemek kaşığı zeytinyağını ilave edin ve homojen bir karışımınız olsun. Ardından bir pamuk yardımı ile portakal suyunu cildinize uygulayın. On beş dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık su yardımı ile temizleyin.

Badem Yağlı Cilt Maskesi Tarifi

Cildi güzelleştiren ev yapımı maske önerileri listesinde bir diğeri de badem yağlı maske. Elinizin altında bulunan malzemelerle doğal cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunlardan biri de badem yağlı cilt maskesi tarifi diyebiliriz. Bu maske sayesinde cildinizi etkili bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Hem de kimyasallar olmadan cilt sağlığınızı teşvik edebilirsiniz. Badem yağlı cilt maskesini hazırlamak oldukça kolay. Bu nedenle her hafta rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Badem Yağlı Cilt Maskesi Tarifinin Yapılışı

Bu cilt maskesini birçok farklı yardımcı malzeme ile uygulamanız mümkün. Tarifimizde ise bal ile uygulanan cilt maskesinden söz edeceğiz. Nemli ve aydınlık bir yüze kavuşmak için bal ile badem yağının gücünden yararlanabilirsiniz. Bunun için eşit miktarda bal ve badem yağını birleştirin. Homojen bir maske harcı elde etmelisiniz. Ayrıca, kullanacağınız balın da ham bal olmasına özen gösterin. Karışımı cildinize yedirin ve yirmi dakika sonunda cildinizi arındırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu