Yaşam

Çeşme Seyahat Rehberi

Çeşme Seyahat Rehberi

Çeşme hakkında genel bilgi

Çeşme geçmişten günümüze kadar bilinen en önemli turistik mekanlardan biridir. Doğa güzelliğiyle, hizmetleriyle Çeşme bir çok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir ve bunlar arsında ünlülerde bulunmaktadır. Eski tarihte Cyssus adında anılırmış. Daha sonraları zamanla değişerek günümüzde Çeşme adını almıştır. Çeşmede gezilecek bir çok mekan, bir çok doğa harikası ve bir çok tarihi yapı vardır.

Çeşmede gezilecek yerler

Çeşme de plajlar büyük çoğunluğu oluşturmaktadır. Deniz ve güneş tatil için en çok aranan iki şeydir ve bu yerlerde bunlar mevcuttur. Çeşme pırlanta plajı en güzel plajlar arasındadır. En çok tercih edilen plajlar arasındadır. Gelen ziyaretçiler en çok bu plajları tercih etmelidir.
Çeşme kalesi gezilmesi gereken en iyi tarihi yapılar arasındadır. Çeşme kalesi mimarisi ile ve tarihi hikayesiyle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Deniz keyfi dışındaki saatlerde bu kaleyi gezmek ve yeni bilgiler öğrenmek daha doyurucu vakit geçirmeye sebep olacaktır.
Çeşme şifne reisdere en bilinen mekanlar arasındadır. Burası şifa arayanlar için, ağrıları olanlar için gidilmesi gerekn bir yerdir. Şifalı sularıyla, termal sularıyla ve mineralli taşlarıyla vücudun minerale doymasını ve bazı hastalıkların iyileşmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle vücudunda ağrı olanlar için, kireçlenme olanlar için, çamur banyosuyla güzelleşmek isteyenler için mutlaka uğranması gereken bir yer.
Müzeler geçmişimizi anlatan, değerlerin sergilendiği yerlerdir. Çeşme müzesi de bunlardan biridir. İçerisinde tarih kokan bu müze ziyaretçilerin uğrayacağı gezerken eğleneceği ve yeni şeyler öğreneceği bir tarihi yapıdır.
Alaçatı Kemalpaşa caddesi çeşmenin en önemli yeri adeta merkezidir. Çarşıların, cafelerin, restaurantların olduğu yerdir ve bir çok turist ve yerli halk buralardan geçmekte, faaliyetlerde bulunmaktadır. Bisiklet kiralama noktalarıyla da bisiklet severler için iyi imkanlar sunuyor.

Çeşmede yapılabilecek faaliyetler

Kampçılık çok ilerlemiştir ve insanların kamp yapabilmeleri için bir çok kamp alanı yapılmıştır. İnsanlar kamp sayesinde doğayla baş başa kalacak ve özgürlüğünün tadını çıkaracaktır.
Avcılık en önemli faaliyetlerdendir. Gerekli izinler alındıktan sonra avcılığın en çeşitli olduğu yer av severler için burasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu