Güzellik

Batık Tüylerden Kurtulmanın Yolları!

Tüylerden kurulmak için çok sayıda yöntem yer alıyor. Bazıları batık oluşuma neden oluyor. Batık tüylerden kurtulmanın yolları aşağıda verilmiştir.

Batıklar Cildinize Zarar Vermesin

Bacaklarınızın ya da vücudunuzda herhangi bir bölgede oluşmuş olan batıklar, vücudunuza zarar vermesin. İleri aşamalarında sağlık problemlerine yol açabilecek olan batıkların mutlaka temizlenmesi gerek. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan batık tüylerden kurtulmanın yolları üzerinden hareket etmeniz önemlidir. Bu sayede hem pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız hem de sağlık sorununa yol açmasının önüne geçeceksiniz. Cildinizin zarar görmesini önlemek açısından aşağıda verilen yöntemleri değerlendirebilirsiniz.

Jilet Kullanma;

Eğer ağda ile tüylerinizden kurtuluyorsanız, batık oluşumu söz konusu olacak. Bundan kurtulmak için ise mutlaka arada jilet kullanarak, tüylerinizden jilet ile kurtulun. Kullanılan ürünlerin kalitesine dikkat edin. Hiçbir şekilde cildinize zarar vermeyecek olan jiletler ile batıkların çıkarılmasını sağlayın. Cildinizin altında olanlar ya da yüzeyinden gözüken tüyler, jilet kullanımı ile çıkarılmayı başaracaktır.

Kese Kullanma;

Tüylü olan bölgenin temizlenmeden önce duş sırasında keselenmesi de batıklarından kurtulmak için iyi bir yöntemdir. Batıklardan nasıl kurtulurum şeklinde sorulmuş olan bir sorunun cevabında, keselenme yöntemine yer verilmelidir. Kese kullanarak batıklarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kesenin sonunda, yeniden epilasyon yöntemi ile tüylerin temizlenmesini sağlayabilirsiiniz.

Batık Tüyleri Temizlemek

Batıklarınız nokta nokta şeklinde olabilir. Bu durumda batıkların ciltten çıkarılması için cımbız da kullanabilirsiniz. Tek tek batıklarınızın çıkarılmasını sağlayacaksınız. Eğer batıkların nokta şekliden içinde kalmasına izin verirseniz, batıkların vücudunuzda daha büyük problemlere yol açması söz konusu olabilir. Bu sebeple tüylü olan bölgelerin mutlaka temizlik için incelenmesi gerek. Yukarıda verilen yöntemleri de değerlendirerek, batıkların temizliği yapılmalıdır. Batık tüyleri temizlemek önerilerini dikkate almanız önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu