Teknoloji

Akıllı Saat Hakkında Merak Edilenler

Akıllı Saat Hakkında Merak Edilenler

Akıllı saati hepimiz duymuşuzdur. Giyilebilir son teknoloji olarak piyasa sürülen bu saat günlük işlerimizi yaparken büyük kolaylıklar sunuyor. Örneğin spordayken, yemek yaparken, ders çalışırken çantanızdan veya cebinizden telefonlarımızı çıkarıp bakmak zorunda kalmıyoruz.  Dev teknoloji şirketlerinin, piyasaya sürmek için rekabette olduğu akıllı saatler her gün daha da üst modeli ile karşımıza çıkmaktadır. Her şirketin akıllı saati kendince teknik özellikler içermektedir. Akıllı saatten bahsederken net bir şey söylemek mümkün olmayabiliyor örnek olarak kimi akıllı saat modelleri hafızalı değilken kimi akıllı saat modelleri hafızalıdır. Akıllı saat hakkında merak edilenler açığa kavuşmalı ve insanlar teknolojiden geri kalmamalıdır. Şimdi akıllı saat özelliklerini inceleyelim.

Akıllı Saat Teknik Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle belirtmem gerekir ki bu akıllı saatler, akıllı telefon ile bağlantı yapılmadan kullanılamazlar. Akıllı saat ancak bir telefon ile senkronizasyon edilerek özelliklerini meydana çıkarabilir. Eşleme işlemi akıllı telefonların bluetooth özelliği aktif edilerek gerçekleştirilir. Akıllı saat teknik özellikleri olarak öncelikle hoparlörden bahsedelim. Akıllı saatler bir hoparlöre sahiptir, müzik dinlemek ve telefon görüşmesi yapmak amacı ile kullanılabilirler. Kameraya sahiptir ve her anınızı görüntülemenizi sağlar. Bilgisayar devresine ve işletim sistemine sahiptir. Suya ve toza dayanıklı olarak her ortamda kullanılabilir. Amoled ekran sayesinde her açıdan görülme özelliği vardır. Hareket sensörüne sahiptirler ve kullanılmadığı takdirde ışıkları söner ve enerjiden tasarruf sağlanır.

Akıllı Saat Fiyatları Nelerdir?

Fiyatları marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun akıllı saat bulmak mümkündür. Bu akıllı saati ister teknoloji mağazalarından isterseniz internet üzerinden almanız mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu