Teknoloji

52 Megapiksellik Çözünürlük Yolda!

52 Megapiksellik Çözünürlük Yolda
52 Megapiksellik Çözünürlük Yolda

Günümüz akıllı telefon teknolojisi ile fotoğraf kalitesi oldukça önemli bir ayrıntı olarak bilinmektedir. Yani akıllı telefonlar fotoğraf makinelerinin yerini aldı diyebiliriz. Çünkü her anlamda fotoğraf kalitesi en iyi akıllı telefonun bir fotoğraf makinesi ile yarışır halde oluşudur.  Ama şu da bir ayrıntı; telefonların kamera lensleri küçük olduğundan daha DSLR makinelerinin çektiği kalite ve çözünürlüğe ulaşamamıştır.

Bu yüzden LİGHT isimli firma geliştirdiği proje ile artık telefon kameralarının da DSLR makinelerinin kapasitesinde bir kaliteye ve çözünürlükte fotoğraf çekilebilir olduğunu göstermiştir. Bu çözünürlük oldukça ilginçtir. Bu sistem eğer uygulanır ise artık telefon kameraları da 52 MP’le kadar çıkabilecek. Bu sistem, tek bir lens yerine birden çok lens barındıran ve çekilen fotoğrafta daha fazla detay gösteren bir teknolojidir.

LİGHT firması yakından tanıyacağınız olan FOXCONN firması ile de bu proje için lisans anlaşması imzaladı. Yani bu proje hayale dayalı olmayıp gerçekleşebilir olacağını gösteren bu anlaşma ile teknoloji tutkunlarına önemli bir haberin verildiğini söylemekte fayda vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu