Güzellik

Yaz Gelirken Cildinize Dikkat!

Yaz aylarının yaklaşması ve havaların ısınmaya başlaması birçok kişinin güneşe karşı kendini korumasız biçimde sergilemesine neden oldu. Oysa güneşten korunmak için yakıcı sıcakları. Beklemeye gerek yok.

Uzmanların her seferinde uyarıda bulunduğu güneş koruyucu kullanma konusu yine birçok kişinin bilinçsizliği nedeniyle gündeme geliyor. Isınan havalarda başta bebek ve çocuklar olmak üzere birçok kişi güneş koruma faktörü içeren krem sürmeden dışarı çıkmamalı.

Göz çevresi kırışıklıkları, ciltte oluşan kahverengi lekeler başta olmak üzere birçok lekelenmeye neden olan güneşin zarar verici etkilerinden cildinizi korumanız için kullanmanız gereken tek ürün yüksek koruma faktörü içeren bir koruyucu krem. Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek ve güneşin zarar verici etkilerinden korunmasını sağlamak için mutlaka 30 ve 50 SPF arasında kremler kullanarak dışarı çıkmalısınız.

Çocuklar İçin Çok Önemli

Çocuklar için kolay sürülen sprey formundaki ürünleri, güneşe çıkmadan en az yarım saat öncesinden sürebilirsiniz. Güneş gören her yere sürülmesi gereken bu ürünlerin çocuk ve hassas ciltler için uygun olarak tercih edilmesi son derece önemlidir.

Yaz aylarında güneşin aşırı olduğu saatlerde güneşe çıkmaktan kaçınmanız, sağlığınız için oldukça önemli göstergeler arasındadır. Çocuklar için güneş koruma ürünü kullanımı 6 aylıktan itibaren her mevsim tercih edilebilir. Bu durum çocuğun cildini korur ve güneşin olumsuz etkilerinden uzak durulmasını kolaylaştırır.

Vücut İçin de Kullanılmalı

Sadece yüz ve boyun bölgesi değil güneşin gördüğü kollar ve bacaklar için de güneş koruyucu krem kullanılması gerekir. Kremlerin koruyucu özelliklerinin yüksek olması önemli olurken, marketlerde satılan markalar yerine eczanelerde satılan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Her yaştan insanın cildinin genç görünümü son derece önemlidir. Bu yüzden her zaman çantanızda bir güneş koruyucunuzun olması şart.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu