Güzellik

Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Fazla hareketsizlik, sürekli kilo alınıp verilmesi sporu bırakma ya da doğal yaşlanma zamanı içinde özellikle karın, kalça, bacak ve kolların üstünde oluşan sarkıklık ve deformasyonlarda sıkılaştırıcı ve düzenleyici özelliğe sahip vücut sıkılaştırma uygulamaları bulunuyor.,belirtilen bu durumlar dışında, kişinin geninde olan özellikleri açısından da bağ dokusu güçsüz olabiliyor. Bu nedenle yaşı ilerlemiş bir kişide elastikiyet yok olması daha sık görülmekle birlikte, genç bir kişide de bu tarz durumlar oluşabiliyor.
Cildin esnekliğinin yok oluşunu nasıl anlarsınız?

Vücudumuzda elastikiyet kaybının olup olmadığını anlamanın çok kolay yöntemleri var: Örnek olarak üst bacak tarafınızı sıkıştırdığınızda cilt sanki bir hamur gibi dönüyor ya da hızlı bir biçimde yürürken kalça ve bacak bölgenizin jöle gibi hareket ettiğini hissedebilyorsanız bu, o bölgedeki kasların gerektiği gibi güçlü olmadığı için deforme olduğunun bir işaretidir.
Vücudu Sıkılaştırmak İçin…
Yosun , Portakal, Çilek, Kayısı, Yasemin, Kantron, Susam ve Avakado yağı sayılanların hepsini bir çorba tabağında karıştırın. Bu ideal  ve gerekli bir gerginleştiricidir. Bu karışımı yapmadan önce yosun sabunuyla duş alırsanız yağların emilmesi daha faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu