Dekorasyon

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

YARDIM TUVALETİM TIKANMIŞ

Komşumun bir sabah kapımı heyecanla çaldığını hatırlıyorum. Onu hiç böyle görmemiştim. Kötü bir şey oldu diye düşündüm. Yardım tuvaletim tıkanmış ne yapacağım şimdi ben diyordu. Önce onu sakinleştirdim sonra evine çıktık. Kirli su banyoya ilerlemek üzereydi. Tuvalet neden tıkanabilir diye araştırdık. Sebebi bilirsek tuvalet tıkanıklığı açma işlemi

tuvalet tıkanıklığı
tuvalet tıkanıklığı

sonucuna daha kolay ulaşırız diye düşündük. Bir tuşla tüm bilgilere ulaşabildiğimiz internet dünyası yetişti imdadımıza. Tuvaletiniz şu sebeplerden tıkanabilirmiş.

Evimizi temizlerken kirlenmiş suları dökecek tek adresimiz tuvalet ya bizde dikkatsizlik sonucu içinden temizlik bezimizi almadan boca ederiz suyu tuvalete. Son anda aklımıza gelse de artık iş işten geçmiştir. Bu aşamada bol bol su dökmeliyiz. Sizin yâda komşularınızın tuvaletinin tıkanmasına yola açabilir. İstenmeyen bu duruma yol açmamak içim bol su dökünüz.

Sadece bez kaçması sebep olmuyormuş tıkanmaya. Tesisatımızın bağlantısında yapılan yanlışlıklar zaman içerisinde tıkanmalara yol açmaktaymış. Evinize yeni taşındıysanız ya da yeni aldıysanız ilk önce tesisatı gözden geçirtin. Sonradan olacak bir sorunu baştan engellemiş olursunuz.

Mutfak lavabo gibi atık su gideri aynı boruya bağlanmışsa mutfaktaki hatalarımız, kullanımdan kaynaklanan problemler zaman içinde tuvaleti tıkayabilir. Tıkanmakla kalmayıp tüm giderlerden pislikler ile geri tepmesine neden olabilir. Evinizi pis su basabilir. Bu daha da külfetli ve moral bozucu sonuçlar doğurur.

Sizler da böyle bir sorun yaşadığınızda bizim yaptıklarımızdan size uyanları seçip deneyebilirsiniz. Biz ilk önce pompalamayı denedik. Uygun bir pompa seçip defalarca denedik ama olmadı. Çünkü sular iyice ilerlemiş taşma noktasına gelmişti.

Bizim evde evimizin sobalı olduğu dönemden kalan ucunda yay olan uzun metal bir çubuk vardı hatırladım. Soba borusunu temizlerdim onunla. İşe yarayacağını düşünmüştüm. Eee ne demişler sakla samanı gelir zamanı. Hemen getirdim. Eğer bir cisim kaçmışsa çıkarabilirdik. Sadece dikkatli uygulamamız gerekirdi. Borulara zarar vermemeliydik. Denemelerimiz sonucu yayın ucuna bir şey takıldığını fark ettik. Çıkardığımız da ikimiz de çok şaşırmıştık bir oyuncaktı tıkanma sebebi. Evin küçücük yaramazı boyundan büyük bir iş becerip oyuncağını klozete atmış üstelik sifonu bile çekmişti. Tıkanmayı küçük bey tıkanıklığı açmayı ise kullandığımız yaylı sistem sağlamıştı. Siz böyle bir aracı nalburdan alabilirsiniz. Umarım gerek kalmaz.

Bu yöntemle açamasaydık biz bir uzman yardımı alacaktık. Bu konuda hizmet veren profesyonel şirketler var aklınızda olsun.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu