Güzellik

Saç Modeli Nasıl Olmalı? Herkese Yakışacak 6 saç Modeli

Her yüz şekline yakışabilecek 6 saç modelini sizler için araştırdık. Saç modelinde yüzün şekli oldukça önemlidir. Çünkü yüz tipine uygun saç modeli tercih edilmelidir. Her yıl uzun ya da kısa saç modelleri çıkıyor. Ancak küt saç modeli her yıl trend olmayı başarıyor.

Her yüz şekline yakışabilecek 6 saç modelinden bahsedeceğiz. Her yıl birbirinden farklı saç modelleri çıkıyor. Ancak küt saç modeli her yıl kadınların tercih ettiği bir modeldir. İstatistiklere göre küt saç modeli ve omuzlara kadar uzun olan saç modelleri herkese yakışıyor. Sizlere herkese yakışacak saç modellerini sıralayacağız.

1-Düz ve Küt Saçlar

Özellikle ünlüler düz ve küt saçlar tercih ediyor. Bu saç tipi her kadına yakışan bir modeldir. Saç şekillendiriciler saçı her zaman yıpratır. Bu yüzden düz ve katsız saç kesimi yaptırarak herkese yakışan bir model kullanabilirsiniz. Kısa saçlar her zaman daha kullanışlıdır. Aynı zamanda saçlarınız için vakit ayırmaya ihtiyacınız yok ise sizler de düz küt saç modelini tercih edebilirsiniz.

2-Uzun Katlı ve Küt Saç Modeli

Uzun, katlı ve küt saç modeli herkese yakışan bir saç modelidir. Çeneye kadar inen katlı ve küt saçlar oldukça modern duruyor. Özellikle pek çok ünlü bu saç modelini tercih ediyor. Saçlarınıza hacim kazandırmak için saç köpükleri kullanabilirsiniz.

3-Düz Küt Saç Modeli

Saç uzmanlarına göre bu saç modeli her kadına yakışıyor. Bu modelin en güzel yanı kullanılması rahat olmasıdır. Her gün saçlarına şekil verecek zamanı olmayan kadınlar düz küt saç modelini yaptırabilir. Özellikle bu saç modelini yandan ayırarak kullanabilirsiniz. Saçta sabitliği korumak için saç serumları kullanabilirsiniz.

4-Uzun ve Küt Saçlar

Uzun ve küt saç modeli oldukça popülerdir. Her kadına yakışan saç modeli arasında yer alıyor. Bu saç kesiminde farklı saç modelleri yapabilirsiniz. Bunun için bir saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızın ön kısmını örerek arka taraftan bağlayabilirsiniz. Bu oldukça modern ve çok tarz bir saç modelidir. Günlük hayatta ya da özel bir günde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5-Küt ve Dalgalı Saç Modeli

Küt saç modeli her kadına yakışmaktadır. Küt ve dalgalı saçlar ise geçmişten günümüze en çok tercih edilen saç modelidir. Her kadına yakışan saç modelleri arasında küt ve dalgalı saç modelleri yer alıyor. Saçınızı yandan ayırarak bu şekilde kullanabilirsiniz. Daha modern bir duruş sergilemek için saçlarınızda bulunan katları uzun tutmanız gerekiyor.

6-Düz Saç Kesimi ve Kakül

Kadınlara düz ve kakül çok yakışıyor. Bazı kadınlarda yüz hatları ön plana çıkarken bazı kadınlar da saç modeli öne çıkıyor. Ancak bu saç modeli oldukça popülerdir. Herkese yakışan saç modeli arasında en çok tercih edilendir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu