Güzellik

Popo Estetiğinde Uygulanan Teknikler Nelerdir?

Popo Estetiğinde Uygulanan Teknikler Nelerdir? Popo estetiğinde uygulanan teknikler kadın vücudunu çekici ve güzel yapan en önemli unsurlardan biri de kıvrımlarıdır.

Popo estetiğinde uygulanan teknikler eğrileri ideal yapan, girintili ve çıkıntılı bölgelerin uyumlu bir şekilde birbirini takip etmesidir.

Popo kaldırma ameliyatı, kalçanın fazla belirgin olmadığı, üst, dış kısmın hafifçe dışa doğru çıktığı, ince bir bel ve sırt eğriliği ile birleştiği ideal bir feminen popo görüntüsünü hedefler.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kalçanın vücuda uygun, ideal orantılı bir görünüme kavuştuğu popo görüntüsüne ulaşmak için yapılan bir operasyondur.

İdeal bir popo görünümü elde etmek için sadece popoya dokunmak yeterli olmayabilir. Popo, bel, bel-popo geçişi, kalçalar, bacaklar ve hatta karın bölgesi tek tek sonra bir bütün olarak değerlendirilmelidir. İdeal orana ulaşmak için gerekli rötuşlar ayrı ayrı yapılmalıdır.

Operasyon Yöntemleri

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme yöntemi yaygın olarak kullanılan bir estetik işlemdir. Ameliyat süresinin kısa olması, ameliyat ve sonrasındaki sürecin yorucu olmaması ve sonuçların çok çarpıcı olması nedeniyle özellikle tercih edilmektedir.

Kalça bölgesine daha estetik bir geçiş yapabilmek için bel, sırt ve kalçaları inceltmek ve şekillendirmek için Vaserli posuction yöntemi kullanılır. Böylece kalça daha yuvarlak ve dar bir görünüm kazanır.

Vaser Liposuction, kök hücreli yağların herhangi bir zarar vermeden kalçaya enjekte edilmesini sağlar ve aynı seansta ve daha kalıcı bir şekilde popo daha çıkıntılı bir görünüme kavuşur.

Operasyon sırasında hastada ağrı kesici tabletler ile giderilebilecek hafif ağrılar olabilir. Çoğunlukla, bir gece hastanede kalış önerilir. Hem popoya yağ enjeksiyonu hem de vaserliposuction yaptıranlar 3 hafta özel korse giymelidir. Hastalar 3-5 gün içinde normal aktivitelerine dönebilir.

Popo İmplantları

Popo implantları, kalçaları kaldırmak ve hacimlerini arttırmak için de kullanılabilir. Ameliyattan sonra kalçanın ortasındaki eğrilik arasına gizlenecek yaklaşık 6-8 cm ölçülerinde bir iz olacaktır.

İyileşme süreci yağ enjeksiyonu operasyonuna göre biraz daha ağrılı ve uzundur. Popoya yerleştirilen implantların çevresi vaserli posuction ile yağ aldırılarak şekillendirilirse daha doğal ve etkili sonuçlar alınabilir.

Popo Kaldırma

Hızlı ve aşırı kilo alıp verme ya da yaşlanma nedeniyle sarkmış olan kalçalara popo kaldırma ve germe ameliyatı yapılması gerekir. Gerekirse fazla deri çıkarılır ve dolgu uygulanır.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Bir gece hastanede yatış gereklidir. Dikişler 2. haftada alınır. Hasta ameliyattan 15 gün sonra normal aktivitesine dönebilir.

45 gün boyunca yorucu sporlardan kaçınılmalıdır. Hasta 30 gün sonra yürüyüş, kardiyo gibi hafif sporlara başlayabilir. Popo germe ameliyatından sonra kalan izler zamanla kaybolabilir ve farkedilemez hale gelebilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanın durumuna ve kalçasının mevcut durumuna göre yağ enjeksiyonu, implant kullanımı veya germe-kaldırma gibi yöntemlerden biri kullanılır.

Ayrıca ihtiyacı olan hastalarda bu yöntemlerden aynı seansta aynı anda faydalanmak da mümkündür.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Popo estetiği ameliyatında kullanılacak yönteme göre operasyon süresi değişiklik gösterecektir. 45 dakika ile 1 buçuk saat arasında sürebilmektedir.

Popo Estetiği Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem Midir?

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün hafif ağrılarınız olabilir ve bu ağrılar doktorunuzun yazacağı ağrı kesicilerle kolayca giderilebilir.

Anestezi Türü

Popo estetiği ameliyatlarında genel anestezi yöntemi kullanılmaktadır.

Popo Estetiği Ameliyatı Öncesi

Kimler Popo Estetiği Ameliyatı Olabilir?

Özellikle poposu doğal şeklini kaybetmiş, düz ve asimetrik poposu olan veya vücut ölçülerine göre küçük olan poposu olan kişiler bu ameliyatı olabilir. Doktor, fizik muayeneden sonra hangi ameliyat yönteminin kullanılacağına karar verecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu