Dekorasyon

Ofisler İçin En İyi Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir?

Ofisler İçin En İyi Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir? Ofis aydınlatması çalışanlar ve müşteri açısından önem arz eder. Ofis, günde daha fazla saat geçirdiğimiz yerlerden biridir. Bu nedenle çalışma alanını iyi aydınlatmak çok önemlidir.

Ofisler İçin En İyi Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir? Bir ofisin aydınlatması, görsel sağlığınızı ve işteki esenliğinizi etkiler. Ofiste doğru aydınlatma verimliliği artırır, motivasyonu artırır ve devamsızlığı azaltmaya yardımcı olur.

Ofis Aydınlatma Çeşitleri

Çekici bir sonuç elde etmenin yanı sıra, aşağıdaki türleri birleştirerek ofis aydınlatmasını günün her anına uyarlamanın da önemli olduğu unutulmamalıdır:

Gün Işığı

Gözleri yormadan sade ve sakin bir şekilde çalışabilmek için güneş en iyi seçenektir. Bu yüzden her zaman bu detaya odaklanmalısınız, eğer yapabilirseniz, ne kadar doğal ışık olursa o kadar iyi. Ofisiniz büyük pencerelere sahipse, bu doğal ışığın %100’ünden yararlanmanızı öneririz. Yaz ya da ilkbahar gibi belirli zamanlarda rahatsız olabileceğinizi biliyoruz. Bu nedenle, son derece doğrudan ışığın sizi rahatsız etmemesi için beyaz panjurlar ve en fazla ışığın geçmesine izin veren ancak ışığı yumuşatan yarı saydam kumaşları tercih etmenizi öneririz.

Genel Işık

Genel aydınlatma, her şeyden önce gölgeleri ve çok güçlü kontrastları önlemeye hizmet eden çalışma alanı boyunca tek tip bir ışık sağlar. Armatürler, doğrudan veya dağınık ışığın tercih edilmesine veya ihtiyaç duyulmasına bağlı olarak hem tavana hem de duvarlara yerleştirilebilir. Gömme ışıklar veya LED tüpler, ray ve spot ışıkları ile birlikte en çok kullanılan armatürlerden bazılarıdır.

Spot Işık

Ofis aydınlatması söz konusu olduğunda en çok tercih edilenlerden biridir. Spot aydınlatma, en yaygın kullanılan ofis aydınlatma türlerinden biridir. Ve her işte, çalışma alanlarının her birinde rahat ve yeterli görünürlükle çalışmanıza izin veren biraz daha yoğun ve doğrudan bir ışığa sahip olmak önemlidir. Odak tipi ofis armatürleri doğrudan masa veya klavye yüzeyine etki eder. Bu nedenle genellikle sarkıt modelde olurlar.

Dekoratif Işık

Dekoratif aydınlatma, sıcak ve hoş bir atmosfer yaratmayı ve mekanın şekillerini, renklerini ve dokularını ön plana çıkararak daha çekici hale getirmeyi amaçlar. Ofislerde bu tür aydınlatma, bu alanların kurumsal yönünü vurgulamak için belirli öğeleri veya renkleri vurgulamaya çalıştıkları resepsiyon gibi alanlarda kullanılan aydınlatmadır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu