Gebelik

Normal Doğum Nedir?

Gebeliğin sonunda normal bir şeklide gelişen doğum yöntemine normal doğum adı verilir. Doğum esnasında sancıların sıklaşması doğumun başlangıcını gösterir. Ülkemizde özellikle kırsal kesimde yaygın olan bu doğum şekli, son yıllarda kusursuz hizmet veren hastanelerde uzman doktorlarında annelere önerdiği bir yöntemdir.Normal doğum 3 farklı aşamadan oluşur. 1. Aşamada rahim ağzı açılır. 2. Aşamada bebek dünyaya gözlerini açar.

normal doğum
normal doğum

3 aşama ise bebeğin beslenmesini sağlayan plasentanın atılmasıdır. Bu evlerin sorunsuz tamamlanmasından sonra doğum sağlıklı bir şekilde tamamlanmış olur. Birkaç gün içerisinde anne kendini toplar. Bebeğine kendisi bakabilir ve günlük işlerini yapabilir. Normal doğum hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için mutlaka uzman bir doktora danışın ayrıca http://www.gebelikveannelik.com/normal-dogum-nedir bu web sitesini inceleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Normal Doğumun Artısı Nedir Eksisi Nedir?

Normal doğum, hamilelik sürecinin sonunda sancıların sıklaşmasıyla başlayan doğuma herhangi bir müdahale edilmeden, doğumun doğal akışı bozulmadan yapılan doğum yöntemidir. Her şeyin yolunda olduğu hamilelik sonrasında yapılan sezaryen yöntemi anneyi ve bebeği yıpratacak ilerleyen zamanlarda bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

normal doğum
normal doğum

Herhangi bir müdahalenin olmadığı normal doğum sonrasında, anne birkaç sonrasında ayağa kalkabiliyor. Sezaryen gibi doktorun müdahale ettiği doğumlarda ise anne daha geç ayağa kalkabiliyor. Normal doğum sonrasında annenin vücudu diğer doğum şekillerine oranla daha çabuk forma girebiliyor. Normal doğumun en büyük avantajlarından birisi de kanama oranın alt düzeylerde olmasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu