Sağlık

Mutluluk Terapisi

Mutluluk Terapisi
Mutluluk Terapisi

Mutluluk terapisi, günlük hayatta belki yaparken farkında olmadığımız, vücudumuzun fiziksel görüntüsü dışında düşünce gücü ile beynimizi ve ruhumuzu iyileştirmenin bir yolu. Düşünceleri daha pozitif ve güçlü bir hale getirebilmek için günlük hayatta ona küçük bir zaman dilimi ayırmak yeterli.

Günlük hayatın stresi özellikle kadınları daha çok etkisi altına alıyor, olumsuz duygu ve düşünceler önce beyni daha sonra da vücudu ele geçiriyor. Fiziksel rahatsızlıkların birçoğu da bu yüzden ortaya çıkıyor. Kötü bir olay yaşadığımızda belki ne yapacağımızı bilemeyip endişe ve korkuya kapılırız ancak, tam da o anda durup kendimize bir dönmemiz gerekiyor. Problemin çözümü tabi ki beynimizde bitiyor, bu gibi durumları aşmanın aslında kolay bir yöntemi var.

Vücut Duruşunun Bilinçaltına Etkisi

Nasıl vücudumuzun güzel görünmesini istediğimiz için egzersiz yapıyorsak, ruhumuzun güzelliği için de belli başlı düşünce egzersizlerine yer vermemiz gerekiyor. Bu aşamada ruh ve beden bütünlüğünü sağlamada vücut duruşu oldukça önemli, çünkü vücut duruşunun bilinçaltına olan etkisi sandığımızdan daha farklı. Düşüncelerimizin bedenlerimizi yönlendirdiğini düşünürüz genellikle ama beden duruşunun psikolojiye olan etkisi daha baskın, örneğin kambur durmak veya omuzları düşürmek bizi mutsuz etmekten başka bir işe yaramaz.

Beden dili, duyguları yönlendirmede etkili olduğu için olumsuz bir durumla karşılaştığımızda dik durup mümkünse gülümsemeniz çok çok kısa bir sürede moralinizin düzelmesini ve kendinize olan güvenin artmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda beyninizi olumlu düşüncelere yöneltmeniz veya onu tamamen boşaltmanız size kötü olayı atlatmanızda yardımcı olacaktır. Bırakın beden diliniz beyninizi yönetsin, siz de mutluluğun keyfini çıkarın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu