Sağlık

Migren İçin Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Migren İçin Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri nelerdir? Migren ağrılarına doğal çözüm Migren yaşam kalitesini düşüren ve günlük yaşam aktivitelerini sınırlayan hastalıklardan biridir.

Migren İçin Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri nelerdir? Ani ağrı nöbetlerine yazık ki, stres ve uyku bozukluğu, sağlıklı bir vücudun önüne bazı engeller koyar. Zaman zaman yaşanan ağrı çeşitli şekillerde tedavi edilebilse de, birçok insan migren ağrısı ile bağlantılıdır. Genellikle boyunda, göz çevresinde ve şakaklarda hissedilen migren ağrısı hem erkek hem de kadın sağlığını etkileyen bir rahatsızlıktır. İlk önlemleri alarak bir uzman yardımı ile bu ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Migren Ağrılarına Doğal ve Bitkisel Çözümler

– Migrene karşı en etkili yöntemlerden biri lavanta yağı kullanmaktır. Tarih boyunca lavanta yağının baş ağrısı giderici etkisi için kullanıldığı bilinmektedir. Tavsiye edilen kullanım, 10 ila 12 damla lavanta yağını sıcak suya dökmek ve kendinizi onun buharına maruz bırakmaktır.

Aloe vera doğanın mucizelerinden biridir. Aloe veranın birçok kullanımının yanı sıra baş ağrılarına karşı etkisi onu migren baş ağrıları için en çok önerilen bitkisel ilaçlardan biri yapar.

– Zencefil ve zerdeçal, migren baş ağrılarına karşı önerilen besinler arasındadır. Her iki ürünün de kan damarları üzerinde basıncı azaltıcı etkisi vardır ve migren baş ağrıları için iyi sonuçlar alınabilir.

– Veba otu geleneksel olarak baş ağrıları, özellikle migren için doğal bir çare olarak kullanılır.

– Chia tohumu, migren hastalıklarında uzmanların önerdiği çözümlerden biridir.

Migren tedavisinde beslenme önlemleri uygulanmalıdır. Hastaların tolere edemeyecekleri ve migren ataklarına neden olan besinleri diyetlerinden çıkararak migren baş ağrılarından kurtuldukları birçok çalışmada gösterilmiştir. Migreni en çok tetikleyen besinler çikolata, peynir, bira, şarap, inek sütü, yumurta, buğday, portakal ve domates olarak sıralanabilir. Bu dayanılmaz besinlerden yoksun diyetleri takip eden hastalarda migrende azalma gösterilmiştir. Magnezyum eksikliğini gidermek için magnezyumdan zengin besinler (kuru baklagiller, ıspanak, börülce, ceviz vb.) tüketmek son derece önemlidir. Ek bir magnezyum eksikliği seviyesi varsa, ek magnezyum preparatları kullanılmalıdır. Bunlara ek olarak dediğimiz gibi İlk önlemlerden sonra bir uzman yardımı ile bu ağrılardan kurtulmak mümkündür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu