Güzellik

Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir? Makyaj, cilt kusurlarını gizleyen, aynı zamanda kişinin hatlarının ortaya çıkmasını sağlayan bir uygulamadır. Ancak çoğu kadın, makyaj yaparken basit hatalar yaparak makyajla cildin daha kusurlu görünmesine yol açar.

Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir? Makyaj yaparken yapılan hatalar, görünüşümüzü olumsuz etkileyebilir. Çoğu zaman bilinçsizce yapılan bu hataların farkına vararak daha güzel bir görünüm elde edebiliriz. Makyaj yaparken hata yapmamak için, birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Aşağıda kadınlar tarafından en sık yapılan makyaj hatalarını ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi bulabilirsiniz.

1-Kuru Bir Cilde Makyaj Yapmayın

Bu en yaygın hatalardan biridir. Kuru bir cilde makyaj yapmak, cildin kuru ve pullu görünmesine yol açar. Bu hatadan kaçınmak için, cildinize haftada bir kez peeling yapmalı, makyajdan önce yüzünüze uygun bir nemlendirici uygulamalısınız.

2-Yanlış Fondöten

Yüze yanlış bir fondöten sürmek, kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarından biridir. Doğru fondöteni seçebilmek için, ten rengine en yakın iki fondöten belirlemeliyiz. Daha sonra bu fondötenleri çene bölgemizde deneyerek, cildimizin rengine en uygun olanı tercih etmeliyiz.

3-Fazla Bronzlaştırıcı Sürmek

Bronzlaştırıcıyı fazla sürmek, en sık yapılan makyaj hatalarından biridir. Bronzlaştırıcılar uygun şekilde sürüldüğünde cildimize sıcak ve doğal bir görünüm verir. Ancak bronzlaştırıcıyı çok sürmek, cildimizin kusurlu görünmesine neden olur.

4-Yanlış Makyaj Fırçası Kullanmak

Çoğu kadın makyaj yaparken pratik olması için tek bir fırça kullanır. Oysa makyaj yaptığımız her bölgede kullandığımız fırça farklı olmalıdır. Ayrıca kullandığımız fırçalar her kullanım öncesi temizlenmelidir.

5-Çok Makyaj Yapmak

En sık yapılan makyaj hatalarından biri, makyaj yaparken abartıya kaçmaktır. Örneğin fondöteni, farı veya allığı normalden fazla sürmek çirkin bir görüntü yaratır. Makyajı hafif bir şekilde uygulamamız ise doğal bir güzellik verir.

6-Test Etmeden Makyaj Malzemesi Almak

Her makyaj malzemesi bizim cildimize ve cilt tonumuza uygun değildir. Makyaj malzemesi satın alırken hata yapmamak için, mutlaka denenmelidir. Aynı zamanda kapalı kutularda makyaj malzemesi satın almak, kadınları en fazla yanıltan unsurdur. Çünkü makyaj malzemeleri hava ile temas ettiğinde renk değiştirir. Bu yüzden her makyaj malzemesi denenerek satın alınmalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu