Güzellik

Kivi Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kivi Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Canlanmış bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız kivi maskesi ile cildinizi yenileyin.

Kivi Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Kivi maskesi, cildi yenilemese ve tazelemede kullanılan bir maske çeşididir. Yenilenmiş bir cilde sahip olmak isteyenlere kivi maskesi önerilmektedir. Evde basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz kil maskeleri ile cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Peki, kivi maskesinin faydaları nelerdir? Kivi maskesi nasıl yapılır?

Kivi maskesinin faydaları, oldukça çeşitli ve fazladır. Kivinin en önemli özelliği cildin yenilenmesini sağlamasıdır. Kivi asitli bir meyve olduğu için kozmetik ürünlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Kivi Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kivi maskesi, sivilce ve siyah nokta oluşumunun engellemede ve cilt tonunu eşitlemede rol oynamaktadır. Çeşitli asitlerin cilt bakım ürünlerinde kullanıldığı ve cildi yenilediği bilinmektedir. Kivi maskesi de asitli bir meyve olduğu için aynı görevi görmektedir. Bu asitler cildin üzerindeki ölü derinin gitmesini sağladığı için cildin yenilenmesinde rol oynamaktadır.

Kivi Maskesi Nasıl Yapılır?

Kivi maskesi ile cildini yenilemek isteyenler “kivi maskesi nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Kivi maskeleri cilde farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Öncelikle kiviye alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz. Alerjisi olanlar bu maskeyi uygulamamalıdır. Bunun yanı sıra cilde sürekli kivi maskesi uygulamak da yanlıştır. Kivi asitli bir meyve olduğu için cildinize zarar verebilir. Cildi yenileyen kivi maskeleri şu şekilde uygulanabilir;

  • Kiviyi robottan geçirerek sıvı hale getirmelisiniz. Daha sonra ise önceden temizlemiş olduğunuz cildinize bu suyu uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde temiz olduğundan emin olduğunuz bir bezi suya batırmalı ve daha sonra yaklaşık 10 dakika boyunca yüzünüze kompres yapmalısınız.
  • Diğer bir yöntem ise bir kiviyi soyduktan sonra ince halkalar halinde dilimleyip ciltte bir süre bekletmektir. Kivi dilimlerini cildinize koymadan önce cildinizi temizlemesiniz. Bu yöntem ile kivi dilimleri cildinizde 10-15 dakika bekletebilirsiniz.
  • Kiviyi kil ile karıştırarak da maske haline getirmek mümkündür. Öncellikle bir kivinin suyunu sıkmalısınız. Kivinin suyunu sıktıktan sonra bu suya toz kil ekleyerek tahta bir kaşık yardımı ile karıştırmalısınız. Macun kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürerek 10 dakika kadar beklemelisiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu