Dekorasyon

Kış Aylarına Uygun Tasarımlar

Tasarım konusuna önem vermekte olan kişiler genellikle kış aylarına uygun tasarımlar veya bu konu hakkında öneriler bulmak için sürekli olarak farklı alanlarda öneriler aramaktadırlar. Doğru şekilde yapılacak olan dekorların soğuk kış günlerinde yaşam alanlarını hem sıcak hem de huzurlu bir hale getirmek için yeterli olacağını bilen insanlar bu konuda ısrarlı bir şekilde arayış içine girmektedirler.

Kış aylarında havanın çok soğuk olacağını da hesaba katıp yapılması gereken oda dekorasyonlarında özellikle ısı kaynaklarına gerekli alan mutlaka ayrılmalıdır. Soba, şömine veya petek ile ısınma yapılan alanlarda mutlaka bu nesnelere yer ayrılması ve yayacakları ısının da engellenmemesi gerekmektedir.

Kış Aylarında Odaların Dekoru Nasıl Yapılmalıdır?

Örneğin petek olan bir alanda peteğin önüne koltuk veya buna benzer büyük bir eşya koymak her zaman için ısının azalmasına neden olabileceği için ciddi bir ısı kaybı yaşanabilmektedir. Ancak yaz aylarında ısıya ihtiyaç olmadığı için petek önlerinin dolu olmasında bir sakınca yoktur ve dekorasyon yapılırken bu alanda kullanılabilmektedir.

Bu sebeple kış aylarında odanın dekorasyonu yapılırken öncelikle mutlaka bu konulara önem verilmesi gerekmektedir. Isının odadaki her alana eşit olarak dağılması için öncelikle ısı kaynakları doğru yere konulmalı ve mutlaka önleri veya çevreleri boş kalmalıdır. Bu konu özellikle iç mimarlar tarafından çok önemsenen ve her zaman dikkat edilen konulardan biridir.

Oda Tasarımlarında Kış Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle çocuklu aileler için soba kullanılan odalar her zaman risk taşıdığı için sobanın çevresine dekoratif bir kafes veya parmaklık koymakta doğru bir tercih olabilmektedir. Kış aylarında en doğru oda dekorlarını yapmak için öncelikle tasarım konusunda net bir fikir sahibi olunmalı daha sonra ise doğru seçimler ile dekora başlanmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu