Güzellik

Hamilelikte Saydam Akıntı Ne Anlama Gelir?

Hamilelikte Saydam Akıntı Ne Anlama Gelir? Bu yazımızda gebelik döneminde ki kadınların çokça merak ettiği sorulardan birisi olan hamilelikte saydam akıntı ne anlama gelir sorusunun cevabını ele alacağız.

Hamilelikte Saydam Akıntı Ne Anlama Gelir? Hamilelik döneminde saydam vajinal akıntı bu dönemde kadınlarda sık karşılaşılan bir durum olarak görülmektedir. Özellikle Hamilelik sürecinde bu süre boyunca şeffaf bir akıntı kendisini göstermektedir. Başlarda normal olarak karşılaşılan bu durum hamilelik süresi boyunca giderek artış göstermektedir.

Hamilelik döneminde yaşanan şeffaf saydam vajinal akıntı genel olarak kokusuz olarak görülür. Burada özellikle yoğunluğu ve kokusu artacak olan akıntılar için ise hamile kadınların mutlaka doktora başvurması gerekmektedir. Hamilelik süresince oluşan bu akıntıya bakacak olursak aslında bu akıntının birden fazla nedeni bulunsa da genelde daha çok karşılaşılan fizyolojik neden olarak görülmektedir. Yani aslında daha çok gebeliğin de doğal bir süreci olarak da hamileler saydam akıntı yaşamaktadırlar.

Hamilelikte Saydam Akıntı Nedenleri

Hamilelik döneminde yaşanan vajinal saydam akıntı da görülen akıntının asıl nedeni olarak gebelikle ortaya çıkmakta olan ve yaşanan hormanal değişiklikler olarak görülmektedir. Çünkü bu noktada özellikle gebelik döneminde yaşanan östrojen hormonunda da bir takım dalgalanmalar olmaktadır. Yaşanan bu dalgalanmaya da bağlı olarak bu durum bir süre sonra vajinada görülen kan akışını etkiler. Bu süreçte vajinadaki kan akışında artış yaşanır.

Yaşanan bu duruma da bağlı olarak bir süre sonra ise akıntı oluşur. Fizyolojik akıntı olarak da görülen bu akıntı daha çok kokusuz ve renksiz bir vajinal akıntı olarak gebelik döneminde görülen akıntı nedenleri arasında bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra aynı zamanda vajinada görülen mantar veya fizyolojik nedenlerin yanında aynı zamanda bakteri oluşumları da hamilelik süresinde yaşanan vajinal akıntının sebepleri arasında yer almaktadır.

Hamilelikte Saydam Akıntıdan Korunma

Hamilelik süresinde vajinal akıntıdan korunmanın yolları olarak özellikle mantarın neden olduğu bir vajinal akıntı olduğunu düşünüyorsanız bu vajinal akıntıdan kurtulmak için mutlaka şekerli besinlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda saydam akıntıdan kurtulma yolları olarak mutlaka şekerli besin tüketimine de son vermeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu