Güzellik

Cildinizi Gençleştiren Kayısı Maskesi

Cildinizi Gençleştiren Kayısı Maskesi

Kayısı ve kayısıdan elde edilen doğal kayısı yağının yüksek derecede C vitamini içeriği cilt üzerinde mucizevi etkiler yaratmaktadır. Kuruyan cildinizi kayısı maskesi ile nemlendirebilir ve cildinizi yumuşatabilirsiniz. Gözeneklerin açılmasını sağlayarak ölü hücrelerden cildinizi arındıran kayısı maskesi temizleyici etkisiyle cildinize derinlemesine nüfus etmekte ve cildinizin nefes almasını sağlamaktadır. Cilt kırışıklıklarınızda da etkili olan kayısı ve kayısı yağından elde edilen pek çok maske kırışıklıklarınızın gelecek yıllara ertelenmesini sağlayarak cildinizde gençleştirici bir etki bırakmaktadır. Aşağıda vereceğimiz kayısı maskesini evinizde kendiniz hazırlayarak cilt bakımınızı özenle yapabilirsiniz.

Kayısı Maskesi

Malzemeler

10-15 adet kayısı

2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı kadar süt

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Kayısının çekirdeklerini çıkararak mutfak robotunuz yardımıyla püre haline getirin ve bir kaseye alın. Hazırladığınız kayısı püresi içerisine balı ve sütü de ekleyerek iyice karıştırın. Karışım katı halde ise bir miktar daha süt ilavesi yaparak karışımı kremsi bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayacağınız maskeyi dekolte ve boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Kayısı maskesini cildinize yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve cildinizle etkileşimi açısından 20 dakika kadar maskeyi cildinizde beklemeye bırakın. Hemen ardından son olarak ılık su ile maskeyi cildinizden arındırabilirsiniz.

Tarifini verdiğimiz kayısı maskesini haftada 1 kez cildinize düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu